Critical Power Modules (CPM) with Flywheel


300/360kW Modules - Scalable up to 2400/2880kW


 • Skuteczność 96% przy 25% załadowaniu (IEC 62040-3)
 • Brak ryzyka i brak wymiany baterii
 • Ciche działanie
 • Zaawansowana łączność
 • Idealny do szybkiego wdrożenia

Piller's CPM 300 / 360


Topologia Piller Critical Power Module (CPM) została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalną wydajność w połączeniu ze wszystkimi funkcjami operacyjnymi wymaganymi przez nowoczesne centrum danych. Moduł posiada własny magazyn energii o wystarczającej gwarantowanej pojemności do opóźnionego przejścia na generatory rezerwowe. Może pracować w maksymalnie czterech różnych trybach, CPM zapewnia idealną równowagę między wymaganymi poziomami ochrony i wydajnością elektryczną.

Magazyn energii jest samowystarczalny w module i zaprojektowany do pracy przy wyjątkowo niskich stratach. CPM został zaprojektowany z myślą o całkowitych kosztach, szybkości wdrożenia i łatwości utrzymania.

szybkie wdrożenie

CPM może być dostarczony w stanie wstępnie zmontowanym i przetestowany na podstawie, co pozwala na natychmiastową instalację i podłączenie wewnątrz budynku przy minimalnym wysiłku i czasie budowy. Alternatywnie, moduł CPM może być dostarczony w kontenerze z innymi modułami i aparaturą rozdzielczą gotową do wdrożenia w obiektach wymagających infrastruktury M&E, która ma być w całości lub częściowo umieszczona na zewnątrz.

 • Dwa zestawy szafek (lub montowane na płozach, wstępnie przetestowane) do natychmiastowego użycia
 • Brak przygotowania pomieszczenia akumulatorowego lub kompilacji akumulatora
 • Brak instalacji okablowania DC
 • Minimalny czas
 • Cytowanie możliwe w przestrzeni technicznej, korytarzu serwisowym lub pomieszczeniu technicznym
 • Kontenerowa wersja

Wiele trybów pracy

CPM może działać w wielu różnych trybach, aby zapewnić najlepszą ekonomiczną pracę w połączeniu z pełną ochroną obciążenia. W trybie normalnym CPM zapewnia kondycjonowanie z pełną podwójną konwersją (VFI) przy bardzo wysokiej wydajności w całym zakresie obciążenia. Jeśli pozwala na to charakterystyka zasilania wejściowego, można wybrać wersję IEC, aby automatycznie działała w trybie VI (kondycjonowanie napięcia) dla jeszcze wyższych wydajności lub IEC i UL CPM można ustawić na tryb VFD (ECO), w którym wydajność operacyjna może zbliżyć się do 99% .

Wiele modułów działających równolegle może mieć również wywołany tryb zwiększonej nadmiarowości (ERM). Po aktywacji ERM system określi minimalną liczbę modułów niezbędną do utrzymania wymaganej odporności, przestawiając pozostałe jednostki w aktywny tryb gotowości, aby zmaksymalizować wydajność systemu.

Zoptymalizowana wydajność

CPM można ustawić tak, aby działał w kilku różnych trybach lub aby automatycznie przełączał się między trybami w zależności od jakości zasilania wejściowego, w celu utrzymania określonej jakości wyjściowej.

Maksymalna sprawność operacyjna jest osiągana w trybie VFD, w którym sprawność może być wyższa niż 98% z podłączonym magazynem energii. Podobny poziom można osiągnąć w trybie kondycjonowania VI. Na wszystkich poziomach obciążenia i we wszystkich trybach pracy sprawność jest znacznie wyższa niż w jakimkolwiek innym UPS z wbudowanym magazynem energii kinetycznej.